Jak na pro­jek­ty v ja­zy­ce C

© Damig, 2004 – 2017
Koncept

S tahákem to jde líp

Píšete-li svůj první programátorský projekt, musíte nejdříve umět programovací jazyk. Programovací jazyk se nejlépe naučíte vytvářením projektů. Ale abyste mohli napsat projekt, musíte nejdříve… Takhle nějak funguje nekonečná rekurze.

Tak, slabší jedince jsem už odradil a vy ostatní jste si už jistě pořídili a rozečetli nějakou pěknou učebnici jazyka C. První projekty se samosebou dají psát s knížkou vedle klávesnice, ale listovat jí pokaždé, když si nemůžete vzpomenout, jak se krucinál píše ten for, je dost na…

Pro tyto případy jsem napsal dva taháky, které obsahují to, co do začátku potřebujete. Oba taháky, jsou určeny k oboustrannému vytištění na stránku formátu A4. Oba dokumenty jsou šířeny pod licencí GNU/FDL a je k nim k dispozici rovněž zdrojový text pro LaTeX. Pokud v něm provedete nějakou změnu, dejte mi prosím vědět.

Přehled jazyka C (ISO C99)

Tento dokument obsahuje popis základních konstrukcí jazyka C podle normy ISO C99. Neobsahuje ovšem všechny konstrukce jazyka – jazyk C je zde popisován v rozsahu, v jakém se vyučuje v kurzu Základy programování na FIT VUT v Brně. Tento rozsah pro začátek plně dostačuje a pokud chcete něco, čím můžete dělat dojem na holky, musíte se spokojit s kompletní učebnicí nebo s normou jazyka.

Přehled knihoven jazyka C

Popis základních knihovních funkcí jazyka C a stručný návod k prohlížení nápovědy v Linuxu.